Kaip fotografuoti modelius

Kviečiame aptarti įvairius klausimus, susijusius su automobilių modeliais, jų gamintojais, kolekcionavimo ypatumais.
User avatar
Gedas
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 2292
Joined: 2011 Mar 01, 17:24
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: Super Sport
Location: Klaipėda

Kaip fotografuoti modelius

Post by Gedas »

Ne visi iš mūsų esame puikūs fotografai, tačiau pakankamai šauniai modelį galima nufotografuoti pasitelkus didesnį popieriaus lapą, stalinę lempą ir "muilinę" (fotoaparatą). Popieriaus lapą sulenkite, šviesos šaltinį nukreipkite į baltas lubas (arba į modelį) ir įjunkite artimo fotografavimo rėžimą (fotoaparate paprastai žymimas gėlyte). Daugiau apie modelių fotografavimą angl. kalba rasite čia: http://www.finescale.com/en/How%20To/Ar ... 20age.aspx

Image
Fast cars present such a perfect marriage of form and function that they should be considered as genuine works of art (David Coulthard)
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Henris »

čia dar yra info
User avatar
Viktoras
Posts: 191
Joined: 2011 Jul 08, 09:23

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Viktoras »

Taip sakant - trumpai ir aiškiai, netgi parekomenduoja kokius kameros nustatymus rinktis :)

User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Henris »

User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Henris »

Su kokiais kameros nustatymais reikia žaisti, kad gautusi naturalesnė raudona spalva ? Dabar tokia išblukusi gaunasi .

Image
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

Baltos spalvos balansas neteisingas. Dar ir išlaikymas įtakos tam turi.
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Henris »

.
Kokius nustatymus bedariau, geriau nesigavo.

Image

Su sena kamera gavosi geriau, bent spalva panašesnė , gal kiek per ryški.

Image
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

Baltos spalvos balansą pabandyk ne pagal šviesą nustatyt, o nufotkink baltą lapą toj šviesoj
User avatar
Julius3
Posts: 245
Joined: 2011 May 09, 12:11
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Alfa Romeo | Lamborghini | Lancia | Maserati
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Julius3 »

O kokią su kokia diafragma fotkinai?
Man tai panašu, kad per daug šviesos, ar per didelis išlaikymas.
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Henris »

Antra nuotrauka daryta su f 4.8 , išlaikymas gal 1/30.
Pirma nuotrauka su panašiais parametrais.
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

Diafragmą daryk aštuonis. Iso šimtą. Ir paieškok kaip baltos spalvos balansą nusistatyt tavo fotike iš balto lapo.
Arba dar gali pabandyti pagal kelvinus, tačiau čia jau bus iš akies tik...
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Henris »

Kaip baltos spalvos balansą nusistatyt iš balto lapo ? į ką žiūrėti ?
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

Toj funkcijoj, kur pasirenkamas apšvietimas, turi būti custom white balance arba kažkas panašaus.
Bent pas mane jį įjungus rašo - press shutter button to calibrate. Tai fotkinu baltą lapą ar šiaip kažką baltą tame apšvietime. Ir jis iš ten paima teisingai tuomet viską.
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Henris »

Aišku, bandysiu.
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

Sveiki,

Kad nekurti naujos temos, rašau čia ir prašau Jūsų pagalbos.

Turiu muilinuką fotiką, bet jaučiu, kad norėčiau šį pakeisti kažkuo nauju. Pradžioje buvau susidomėjęs tais didesniais skaitmeniniais fotikais su didžiuliu artinimu, bet kai daugiau paskaičiau, tai dabar jau nieko nebesuprantu.

*Kaip supratau pagrindinis dalykas yra jutiklis. Jo dydis. Ir nei pixeliai nei tas zoom nėra esminiai dalykai.
*Taip pat ryškesnės nuotraukos ko gero gautūsi su diafragma kurios pirmas skaičius kuo mažesnis būtų.
*Dar yra išlaikymas, bet ar fotkinant be jokių trikojų ilgas išlaikymas tampa privalumu? Kai tarkime fotkini draugų būrio nuotykius, savo išrinktają :) ir retkarčiais kokį vieną kitą peizažą? Na ir modelius su makro.

Skaitmeniniai fotikai(kainos nuo 150 iki 300€): gali pasiūlyti didelį zoom, bet nefotkinu aš paukščių, tai glvoju ar jo man reikės tokio didžiulio. Jutiklis pats mažiausias, nesvarbu iš kompaktiškų, ar kiek didesnių, vis vien jutiklis beveik visuose 1/2,3 .

Skaitmeniniai aukštos klasės (kainuoja kaip veidrodis ar sisteminis 300 - 450€): Vos didesnis jutiklis, geresnė surinkimo kokybė, bet nuotraukų kokybė nepagerėja tiek kiek kartų kiek suminė išraiška lyginant su muilinuku.

Sisteminiai - neveidrodiniai fotikai (kainos kaip paprastesnių veidrodžių, objektyvų kainos dar didesnės 400 i 700€): Jutiklis didesnis - nuotraukų kokybė geresnė, keičiami objektyvai, dažniausiai būna su 18-55 objektyvu. Tik va kažkaip nekyla ant jų ranka dėl to, kad jo jutiklis vis vien mažesnis, nei paprasto veidrodinio, tai automatiškai nuotraukų kokybė ko gero turėtų būti kiek prastsesnė nei to nebrangaus veidrodinio, o kaina praktiškai tokia pati.

Veidrodiniai fotikai (kainos nuo 400€ iki begalybės): didesni jutikliai, keičiami objektyvai, ir ne tokie brangūs. Tik yra ribotas kadrų skaičius, koks jis būna? Ir ar brangus tas remontas kai susidėvi ta užuolaidėlė? Daygiau neturiu jokios informacijos, bet žinau kad galimybės plačios, ir dideli gabaritai.

Todėl norių išgirsti jūsų patirtį kokiu fotografuojate, kas patinka juose ir kas nepatinka? Kokie privalumai jums tikri privalumai, o kokie privalumai tik privilioti pirkėjui? Patarimai kokie būtų? Ir atvira nuomonė, ką iš tikro vertėtų man rinktis. Gal tiesiog per daug prisiskaičiau ir pukšiu čia be reikalo. O gal tikrai verta neskubėti ir nupirkti kokybiškesnį daiktą. Tik ar bus patogu man ji naudoti? labai būsiu dėkingas jei nepatingėsite papasakoti savo patirtį ir išsakyti nuomonę.

P.S Gal galite dar papasakoti apie objektyvus šiek tiek. Bent apie tuos populiariausius : 18-55 ir 18-110 (ar panšius) kuris kam labiau patogus ir tinkamas? Iki šiol visa patirtis tik su skaitmeniniu muilinuku.
User avatar
Azzunix
Posts: 1503
Joined: 2014 Jan 24, 12:08
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 cars, Peugeot rally cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Azzunix »

Klausimas: Kokio velnio toks fotoaparatų pasirinkimas?
Atsakymas: Todėl, kad pas skirtingus klientus yra skirtingi poreikiai/norai/galimybės.

Tad jei nežinai ko nori ir kiek sau gali leisti - bus(yra) sunku :)

Turėjau muilinę, superzoomą ir veidrodį - tad jei norėsi mano nuomonės prašom į svečius (vaišes atsivežti) :D
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

Azzunix wrote:Klausimas: Kokio velnio toks fotoaparatų pasirinkimas?
Atsakymas: Todėl, kad pas skirtingus klientus yra skirtingi poreikiai/norai/galimybės.

Tad jei nežinai ko nori ir kiek sau gali leisti - bus(yra) sunku :)

Turėjau muilinę, superzoomą ir veidrodį - tad jei norėsi mano nuomonės prašom į svečius (vaišes atsivežti) :D
Noriu kokybiškų nuotraukų, galimybės nufotografuoti ir prieblandoje, Makro kokybės ir paprasto naudojimo automatiniu rėžimu :D Bet nenoriu sumokėt 300 € ir gauti tokį patį daiktą kaip turiu :D O nežinodamas gali ir taip padaryti :lol:

Dėl pasiūlymo apie nuomonę gerai pagalvosiu, darbo daug, o dar savaitgali balius buvo, tai toks pritrenktas jaučiuosi šią savaitę :D Tai jei galva prašviesės suktelsiu 8-)
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Paulius43 »

As kaip tik siuo metu daugmaz su panasia problema esu susidures, mano muiline Nikon lyg ir nieko buvo, bet gyvenime nesu fainos nuotraukos padares, jau turbut metai laiko kaip fotkinu su telefonu kelionese ir kasdienybej (iPhone 5) nes geresnes kokybes ir spalvu nuotraukos iseina!
Muiline naudoju praktiskai tik modeliams dabar ir nesu patenkintas. Sugalvojau sokti i kita lygi, ir tiesiai veidrodini pirkt (irgi Nikon D5100, cia buvo akcija pas mus su 2 objektyvais ir tase uz maziau nei 600€) bet nesu tikras del modelio nes gan senas, yra naujesniu su visokiais "navarotais" (tipo wifi jungtis, per mobilu gali fotkint (tipo remote control) ir t.t.) bet aisku kaina kyla. ir pats aparatas didelis... Bet kur tik geresne nuotrauka pamatau tai iskart aisku su kokiu fotkinta, manau kad veidrodiniai geriau fokusuoja didesni plota, taip kad man liko tik modeli issirinkt.

Del objektyvu: pagal fotografuojama atstuma skiriasi, pvz. iki 10 metru 18-55, o tolesniam vaizdam didesnis 18-110 ir t.t. Paskui super zoomui turbut irgi specifiniu buna, ir t.t. Vienas kolega parekomendavo kazkoki tarpini nepamenu koks kur viskam tiktu (pradziai :geek: ) Bedute ta kad pvz. esi namie su vienu fotkini, iseini i gatve ir nori kazka is toliau paimt tai reikia "vamzdi" pakeist... Cia toks NEprivalumas man, kaip muiliniu vartotojui, bet tikiuosi kad nuotrauku kokybe padengs svorio, matmenu ir manipuliacijos nepatogumus.

Na tai savo postu irgi klausiu nuomones, kas is Canon stovyklos o kas is Nikon? Abu sako kad pas juos geresnes spalvos :geek: :twisted:
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

Paulius43 wrote:As kaip tik siuo metu daugmaz su panasia problema esu susidures, mano muiline Nikon lyg ir nieko buvo, bet gyvenime nesu fainos nuotraukos padares, jau turbut metai laiko kaip fotkinu su telefonu kelionese ir kasdienybej (iPhone 5) nes geresnes kokybes ir spalvu nuotraukos iseina!
Muiline naudoju praktiskai tik modeliams dabar ir nesu patenkintas. Sugalvojau sokti i kita lygi, ir tiesiai veidrodini pirkt (irgi Nikon D5100, cia buvo akcija pas mus su 2 objektyvais ir tase uz maziau nei 600€) bet nesu tikras del modelio nes gan senas, yra naujesniu su visokiais "navarotais" (tipo wifi jungtis, per mobilu gali fotkint (tipo remote control) ir t.t.) bet aisku kaina kyla. ir pats aparatas didelis... Bet kur tik geresne nuotrauka pamatau tai iskart aisku su kokiu fotkinta, manau kad veidrodiniai geriau fokusuoja didesni plota, taip kad man liko tik modeli issirinkt.

Del objektyvu: pagal fotografuojama atstuma skiriasi, pvz. iki 10 metru 18-55, o tolesniam vaizdam didesnis 18-110 ir t.t. Paskui super zoomui turbut irgi specifiniu buna, ir t.t. Vienas kolega parekomendavo kazkoki tarpini nepamenu koks kur viskam tiktu (pradziai :geek: ) Bedute ta kad pvz. esi namie su vienu fotkini, iseini i gatve ir nori kazka is toliau paimt tai reikia "vamzdi" pakeist... Cia toks NEprivalumas man, kaip muiliniu vartotojui, bet tikiuosi kad nuotrauku kokybe padengs svorio, matmenu ir manipuliacijos nepatogumus.

Na tai savo postu irgi klausiu nuomones, kas is Canon stovyklos o kas is Nikon? Abu sako kad pas juos geresnes spalvos :geek: :twisted:
Nors daugiau žmonių aplinkoje turi Nikon, Dažnas pakelia ranką už Canon. O aš apie Sony dar pamąstau. Tai taip gaunasi, kad nieko nekeisdamas negali fotkinti patalpoje ir lauke nedideliais atstumais? Nes Pirkti antro objektyvo tikrai nenoriu. Visur pagrinde su 18-55. O jei su 18-110 tai jau kaina ženkliai pakinta, bet jis universalesnis ko gero. O plačius vaizdus su 18-55 apskritai įmanoma fotografuoti, ar tam reikia vėl kitokio objektyvo. Na lietuvoje manau į 400 € sutilpčiau imdamas pati papraščiausią. Tik liko nuspręsti, ar man tiek gabaritai neperdideli..
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

Aš fotkinu su veidrodžiu. Labai nepatogu. Didelis, sunkus. Modeliams fotografuot imčiau muilinę. Imčiau sony, būtinai su carl zeis. Sony matricos daug geresnės nei kitų. Nuotraukos neredagavus gaunas gražesnės. Nežinau kaip naujų, bet senesnių ekranai beveik nemeluoja, ko nepasakysi apie nikon. Apie canon išvis tyliu. Apskritai jei apie muilines, tai geriau jau koks samsungas nei nikonas ar canonas. Tiek gerus daro tik veidrodžius. Canonas apskritai žigulys. Dirba garsiai labai. Ekranas užryškintas nesveikai. Standartiniai objektyvai tik vietoj dangtelio, kad nepridulkėtų.
Ilgas išlaikymas daromas naudojant stovą. Kitu atveju viskas bus išplaukę. Jei, kaip sakei nori fotkint prieblandoj, reikia jog būtų iso palaikymas didelis. Ir kokybiškas. Pvz mano sony maks 400 iso galiu. Toliau jau matosi šiukšlės. Naujuose galima užsikelti iki kelių tūkstančių ir bus švaru.
Jei canon veidrodį žiūrėsi - kuo didesnis skaičius - tuo prastesnis. D100, D300, D1000 ir tt. Nikon kitaip.
Šiaip neblogi tie tarpiniai variantai tarp muilinės ir veidrodžio. Bet ne sisteminiai.
Jei dar kas neaišku, klausk.

Tiesa. Canon ir Nikon turi privalumą prieš Sony. Galima naudoti senus objektyvus nuo juostinių. O jie kaip ir nebrangūs. Sony galima naudoti minoltos. Tačiau pvz blykstės tvirtinimas kitas, standartinė netiks. Kaina jau kosmosas. Nors ir taip kosmosas...
Post Reply