Gamintojai

Ką reikėtų žinoti kiekvienam automodelių kolekcionieriui...
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3071
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Gytis »

Nesugadins nei vienos kolekcijos, ypač jei paskutinių metų. Tikrai daug turiu, netgi sakyčiau daugumą iš išleistų. Su Minichamps-u tikrai konkuruoja, o kaina turbūt jei ne perpus, tai bent trečdaliu tikrai pigiau. Vadinasi, kolekcijoje arba 2 MC, arba 3 IXO. (Nors aš manau,kad geriausia visi penki :lol: ).
User avatar
zheniax
Posts: 370
Joined: 2013 Jun 08, 00:04
Kolekcionuoju: subaru,mitsubishi evo,truputis ralio,mc rae auto,keli rusai...

Re: Gamintojai

Post by zheniax »

Gytis wrote:Nesugadins nei vienos kolekcijos, ypač jei paskutinių metų. Tikrai daug turiu, netgi sakyčiau daugumą iš išleistų. Su Minichamps-u tikrai konkuruoja, o kaina turbūt jei ne perpus, tai bent trečdaliu tikrai pigiau. Vadinasi, kolekcijoje arba 2 MC, arba 3 IXO. (Nors aš manau,kad geriausia visi penki :lol: ).
taspats klausimas apie altaya ir trofeu,kas tai ir kokio lygio lyginant su IXO ar minichamps?
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3071
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Gytis »

Altaya tai ir yra dažniausiai ixo, nors gali būti ir Universal Hobby's, Brumm, kartais net Schuco ar MC, tik truputi supaprastintam variante. Blizgučiai ne nikeliuoti, o nudažytas serebrenke, truputi atsainiai padaryti, bet skirtumus pamatyti, reikia labai ilgai ir įdėmiai studijuoti. O kaina skiriasi 4-8 kartus. Aš aišku stengiuosi pirkti brangesnius, detalesnius, bet tikrai ne spjaunu ant D'augustini, Altaya ar Atlas. Bendroje masėje jie tikrai labai gerai žiūrisi.
O apie Trofe'u tai aš jau senai rašiau. Mano vienas iš pirmųjų užsienietiškų modeliukų buvo šio gamintojo Toyota Celica, ir patikėkit, už MC jis visa galva aukščiau, nors kaina palyginti visai nedidelė. Sakyčiau, kad tai senojo Auto Art lygio modeliai. (t)
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Gamintojai

Post by Henris »

Gytis wrote:Altaya tai ir yra dažniausiai ixo, nors gali būti ir Universal Hobby's, Brumm, kartais net Schuco ar MC ...
Altaya tai nėra iXO ir iki jų kokybės toli toli. iXO tėra Altaya bendrasavininkė ir tiek. Pardavėjai, ypač eBay sukčiauja parduodami Altaya modelį kaip iXO.
Kokioje žurnalinėje serijoje gali pasitaikyti iXO modelis kaip ir Universal Hobby's ir panašiai, bet jis ir bus iXO ne Altaya.
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3071
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Gytis »

Henri, perskaityk iš naujo, ką aš parašiau. Modeliai tie patys, tik jų dažymo ir surinkimo kokybė šiek tiek prastesnė, lentynoje to, nežinodamas, tikrai ne pastebėsi. Ir ant dugno rašo kertasi ixo, kartais D'augustini o kartais Altaya. Ir kas įdomiausia! Kad dažniausiai pasirodo Altaya ir D'augustini ir tik stipriai vėliau pasirodo Ixo.
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Gamintojai

Post by Paulius43 »

Chebra neplaukiokit taip toli.
Altaya tai yra spaudos ir visokiu kolekciniu sudu firma, ivairiose salyse ji gali kitaip vadintis (jei padalinys) arba tureti nacionalinius konkurentus, pvz.:
- Altaya: Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Prancuzijoje ir lygtai Vokietijoje bei kitose salyse (Skandinavija)
- DeAgostini: Italijoje, Ispanijoje, Rusijoje
- Hachette: kiek zinau tik Prancuzijoje
- Salvat: tik Ispanijoje

Sie modeliai parduodami kaip zurnalas su priedu, modelis tai ir yra priedas, tokiu budu pasiekama maza savikaina nes PVMs spaudai mazesnis ir distribucija vyksta tik spaudos tiekimo kanalais.

Gal dar daugiau kitokiu yra bet sitos zinomiausios. Reikalas tas, kad distribucine firma uzsako modeliu serija, dazniausiai tai buna IXO ir juos stampuoja tukstanciais ir desimtimis tukst. vnt. Tokiu budu atsirado daug ivairiu modeliu uzsakytu specialiai toms distribucinems firmoms, ir veliau, praejus tam tikram laikui (greiciausiai pagal sutarti) i rinka iseina ir tiesiai IXO firmos modelis. Tiesa ta, kad bunant low cost, apdaila ir ipakavimas yra skurdus, bet kaip Gytis sako, maseje ziurisi gerai.

As savo kolekcijoje turiu daug Altayu, senoviskos masinos gamintos IXO, konceptu serija gaminta Norev (sita serija viena is geriausiu kokybes prasme nes truksta tik keliu blizguciu lyginant su serijiniu Norevu, ir ji atsirado kai Norev jau buvo isleides visus modelius, reiskia teko tik pakartoti gamyba sumazinant detalumo lygi ir taip numusant kaina, bet nudazymas kaip serijinio pvz.), taip pat Hachette/Universal Hobbies ir koki viena kita DeAgostini.

Kad butu aiskiau, schemos pvz. IXO nori isleisti Kamaz-5511 modeli (pagal masinos marke priklausytu IST nes Rytu modelis), ir sakykim Italijoje ji nupirktu DeAgostini savo furu kolekcijai, Ispanijoje Altaya irgi furu kolekcijai o Rusijoje vel DeAgostini rusisku masinu kolekcijai. Realiai produktas tas pats tik skiriasi ipakavimas ir isbaigimas...

Na nezinau ar aiskiau pasidare.. Zodziu turint nedideli biudzeta zurnaliniai modeliai yra labai gera iseitis tiek pildant kolekcija kiek kamsant skyles (daznai firmos savo ipokavime neisleidzia tokiu paciu versiju).
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Gamintojai

Post by Henris »

Teisingai, DeAgostini ir Altaya tai leidybos namai (skirtigi, nesusiję tarpusavyje), jie modelių išvis negamina. I savo žurnalą gali Įdėti, kad ir Sparką.
Kaip jau sakiau, iXO yra bendrasavininkas Altay'os ir tai visus klaidina, o pardavėjai neretai sukčiauja. Didžioji modelių masė pigus kinietiški , bet juos parduoda kaip ale iXO. Aišku kokioje žurnalinėje serijoje gali pasitaikyti ir tas iXO ir MC ir panašiai.
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Gamintojai

Post by Paulius43 »

Na del to kad IXO Altayos dalininkas tai dar neteko girdeti, is kur zinai Henri??

Va ka raso "Altayos" saite t.y. Planeta DeAgostini: Planeta DeAgostini ikurta 1985 metais, turi 100.000 prekybos tasku, veikia siose salyse: Ispanija, Prancuzija, Portugalija, Argentina, Brazilija, Kolumbija, Kosta Rika, Cile, Ekvadoras, Meksika, Nikaragua, Peru, Urugvajus... tiesa ir Pietu Amerikoje turi vietiniu automobiliu modeliu serija...
Tikriausiai DeAgostini nupirko Altaya pries pora metu ir integravo i savo struktura.

Tiesa, Hachette Japonijoje turi savo zurnalkiu serija su Norev gamintais modeliais kurie nera parduodami jokiais kitais kanalais..

PS. MC zurnalkiu neteko matyt, bet YRA AutoBild serija kuria padare Minichamps... Bet ten berods tiesiai modeliai buvo kaip prizas ar special uzsakymas, o ne kartu su zurnalu.
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
User avatar
zheniax
Posts: 370
Joined: 2013 Jun 08, 00:04
Kolekcionuoju: subaru,mitsubishi evo,truputis ralio,mc rae auto,keli rusai...

Re: Gamintojai

Post by zheniax »

siandien ebay pastebejau toki dalyka SUBARU PRODRIVE LIMITED EDITION....nei gamintojo pavadinimo ,nieko....negi prodrive modeliukus gamina?
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3071
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Gytis »

Pauliau, parodoje Ixo stende turėjai matyti daug D'augustini ir Altaya modeliukų. Ir ten tikrai ne Ixo variantai, o būtent mano minėti, nes keletą pats turiu. Tai mane labai nustebino. :o
User avatar
zheniax
Posts: 370
Joined: 2013 Jun 08, 00:04
Kolekcionuoju: subaru,mitsubishi evo,truputis ralio,mc rae auto,keli rusai...

Re: Gamintojai

Post by zheniax »

ka galite pasakyti apie' vanguards corgi" ebay labai jau kainos vilioja....

http://www.ebay.co.uk/itm/Vanguards-1-4 ... 27df14d724



http://www.corgi.co.uk/shop/vanguards/
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Gamintojai

Post by Paulius43 »

Gytis wrote:Pauliau, parodoje Ixo stende turėjai matyti daug D'augustini ir Altaya modeliukų. Ir ten tikrai ne Ixo variantai, o būtent mano minėti, nes keletą pats turiu. Tai mane labai nustebino. :o
Na tai as ka ir sakiau, tos distribucines firmos uzsako specialiai pagaminti jiems modelius, Maxima juk negamina pati pieno, perka is pienines... tai ir cia tas pats.
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Gamintojai

Post by Henris »

Paulius43 wrote:Na del to kad IXO Altayos dalininkas tai dar neteko girdeti, is kur zinai Henri ???
Teko ne kartą skaityti forumose, ypač kai kalba užeina apie žurnalkes.
Paulius43 wrote:MC zurnalkiu neteko matyt, bet YRA AutoBild serija kuria padare Minichamps... Bet ten berods tiesiai modeliai buvo kaip prizas ar special uzsakymas, o ne kartu su zurnalu.
Esu matęs, bet tai gan seni leidiniai buvo.
AutoBild modelių nemažai yra, jie be žurnalų. AutoBild užsakymų kaip promo modeliai išeina.

Image
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Gamintojai

Post by Henris »

zheniax wrote:ka galite pasakyti apie' vanguards corgi" ebay labai jau kainos vilioja....
http://www.corgi.co.uk/shop/vanguards/
Vanguards sakyčiau tarp iXO ir Minichamps. Visai neblogi modeliai, bet jie visi dešinvairiai.
User avatar
RobertasRR
Posts: 2043
Joined: 2012 Dec 18, 00:29
Kolekcionuoju: auto 1:43 / moto 1:18
Location: Marijampolė
Contact:

Re: Gamintojai

Post by RobertasRR »

o tema įdomi, nauja sužinojau (t)
User avatar
zheniax
Posts: 370
Joined: 2013 Jun 08, 00:04
Kolekcionuoju: subaru,mitsubishi evo,truputis ralio,mc rae auto,keli rusai...

Re: Gamintojai

Post by zheniax »

Henris wrote:
zheniax wrote:ka galite pasakyti apie' vanguards corgi" ebay labai jau kainos vilioja....
http://www.corgi.co.uk/shop/vanguards/
Vanguards sakyčiau tarp iXO ir Minichamps. Visai neblogi modeliai, bet jie visi dešinvairiai.
na tikiuosi ebay nenukunkuruos ir uzturesiu gooooood modeli....laukiam....:-)
User avatar
zheniax
Posts: 370
Joined: 2013 Jun 08, 00:04
Kolekcionuoju: subaru,mitsubishi evo,truputis ralio,mc rae auto,keli rusai...

Re: Gamintojai

Post by zheniax »

dar radau firma vitesse

http://www.vitessemodels.com/
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3071
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Gytis »

Dauguma Vitesse modelių geri, tik mane erzina amerikonai. Tas jų storas nikelis labai atpiginti vizualiai modelius. Bet daugumą modelių iš jų katalogo turiu. Asortimentas labai nedidelis. Ir čia tikrai dar ne visi, kitų gal jau nebe gamina.
User avatar
zheniax
Posts: 370
Joined: 2013 Jun 08, 00:04
Kolekcionuoju: subaru,mitsubishi evo,truputis ralio,mc rae auto,keli rusai...

Re: Gamintojai

Post by zheniax »

kas ka zino apie ebbro?
m tech?
wits?
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Gamintojai

Post by Paulius43 »

Ebbro dazniausiai diecast, geras dalykas.
MTech neturiu, nelabai prisimenu kokie ju modeliai..

O Wits tai resin, brangoki bet geri (nors man asmeniskai pvz. Sparkas ir co. smagesni, tiesiog toks jausmas, ir truputi pigesni). Bet tenka daznai pirkti ir brangu modeli jei pigesnio varianto nera.
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
Post Reply