Gamintojai

Ką reikėtų žinoti kiekvienam automodelių kolekcionieriui...
User avatar
zheniax
Posts: 370
Joined: 2013 Jun 08, 00:04
Kolekcionuoju: subaru,mitsubishi evo,truputis ralio,mc rae auto,keli rusai...

Re: Gamintojai

Post by zheniax »

kadangi renku japonisko gamintojo automobiliu modelius,tai jeigu ne ralinis tai is japonijos ir firma dazniausiai m tech....:-(
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Gamintojai

Post by Henris »

EBBRO didžioji dauguma JDM modelių.
User avatar
zheniax
Posts: 370
Joined: 2013 Jun 08, 00:04
Kolekcionuoju: subaru,mitsubishi evo,truputis ralio,mc rae auto,keli rusai...

Re: Gamintojai

Post by zheniax »

Henris wrote:EBBRO didžioji dauguma JDM modelių.
JDM (t) :)
ypatingas
Posts: 288
Joined: 2015 Jul 23, 12:58

Re: Gamintojai

Post by ypatingas »

sveiki, as naujas vartotojas. Cia tiek pabraukti firmu gamintojai yra geresni ?
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Gamintojai

Post by Henris »

Sveikas,
čia aktyvios nuorodos, paspaudus atsidaro jų svetainės.
ypatingas
Posts: 288
Joined: 2015 Jul 23, 12:58

Re: Gamintojai

Post by ypatingas »

aciu
sharrasitto
Posts: 351
Joined: 2015 Sep 13, 16:48
Masteli: 1/18
Kolekcionuoju: Iconic Racing Cars
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by sharrasitto »

Bandziau ieskoti platesnes informacijos apie pagrindinius populiariausius gamintojus, taciau neradau. Susidariau tik +- pavirsutiniska nuomone apie kelis is ju. Galbut kazkur praleidau ar praziurejau? Ar yra kazkas panasaus sukurto, t.y. tema, kuri apraso bent jau pagrindinius ~15 gamintoju, ju pliusai, minusai ir pan. As kaip naujokas sioje srityje, turiu tik MC ir AA modelius ir galiu juos kazkiek palyginti. Dar teko matyti Norev ir Schuco. Apie toki kaip Spark, kuri pastebejau, jog vertina didzioji dauguma forumieciu, isgirdau tik atejes pas jus, i si foruma. Tai mano klausimas butu toks, ar yra bent jau preliminari informacine baze apie pagrindinius gamintojus bendrai? Taip pat +- palyginimai kas geriau blogiau. Zinau, kad skirtingais masteliais, skirtingais pagaminimu metais kokybe gali smarkiai skirtis, o bet taciau, paskaiciau, kad jus cia zinote daugiau, negu galvojau tokia sritis gali aprepti. Manau kiekvienam naujokui butu naudinga pasiskaityti pradziamoksli apie gamintojus. Vartau e-shopus ir is foto labai sunku spresti apie modelio kokybe, nenoreciau permoketi didele suma uz prastos kokybes daikta. Taip pat mane domina, kuris gamintojas gamina AUKSCIASIOS kokybes 1/43 modelius? Labai idomu kas yr tokio tikrai ispudingo, nes sakykime siuo metu mano turimi AA ir MC modeliai, jie yra tikrai grazus, pakankamai detalus (AA visgi manau geresnes kokybes), taciau noretusi manyti, jog kazkas gamina dar ispudingesnius ir visiskai detalius modelius. :)
User avatar
Azzunix
Posts: 1503
Joined: 2014 Jan 24, 12:08
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 cars, Peugeot rally cars
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Azzunix »

Mano manymų tokio dalyko nėra, nes nelabai ir galima apibrėžti gamintojus pagal kokybę, nes ji laikas nuo laiko keičiasi, dėl vadovų kaitos, licenzijų ar dar kokių politinių reikalų. Arba tiesiog dėl to, kad realiai gamina vienas gamintojas, o tik po to uždedamas kito logotipas.
Iš tikrųjų yra taip, kad vienas gamintojas visų įmanomų modelių negamina, todėl neišvengsi pamiksavimo ir besidomėdamas pamatysi skirtumus ir ar už juos apsimoka išleisti daugiau pinigų (kaip pvz gamintojo IXO ralinis modelis bus su papildomais žibintais, antenomis, o tas past modelis tik po Altayos ženklu bus be tų smulkmenų ir pigesnis, tad ir spręndi ar Tau to reikia). O kartais ir nėra kito pasirinkimo, kaip tik pirkti nelabai gero gamintojo modelį, nes jo reikia, o kiti negamina.
Čia galima kalbėti ir kalbėti šia tema :D Be to 1:43 mąstelis ir negali būti kažkoks labai detaliai įspūdingas, nes yra tiesiog per mažas, tikriausiai siekiantys maksimalaus detalumo pradeda nuo 1:18, nes ten jau galima siekti interjero ar variklio skyriaus gero detalizavimo.
User avatar
Azzunix
Posts: 1503
Joined: 2014 Jan 24, 12:08
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 cars, Peugeot rally cars
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Azzunix »

Kas turi rankas, žinoma ir 1:43 gali pasidaryti gražiai :D
Image
sharrasitto
Posts: 351
Joined: 2015 Sep 13, 16:48
Masteli: 1/18
Kolekcionuoju: Iconic Racing Cars
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by sharrasitto »

Va va! Man idomu kokios yra tos 1/43 modeliu detalumo lubos. Ar daro kazkokia kompanija panasaus detalumo modelius kaip sis kaip suprantu (self-made)? :) Suprantu, kad 1/43 mastelis yra per mazas super detaliam vaizdui, o bet taciau, labai idomu kas yra tie gamintojai-grandai kurie pasiekia top level 1/43 mastelyje?
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Gamintojai

Post by Paulius43 »

Azzunix gerai pasake, neimanoma trumpai apibrezti.
Priklauso nuo daugelio dalyku, pirmoje vietoje tai apie kokius modelius kalbame. Naujos gamybos, senovinius (dabar labiau artimi zaislams pagal tiksluma ir kokybe)?.. Didele dalis masiskai gamintu automobiliu yra isleisti bent poros modeliu gamintoju, tai tada klausimas remiasi tik i pinigine.

Yra isimciu bet mano asmenine nuomone derviniai (resin) modeliai yra tikslesni, geriau atkartotos linijos ir smulkmenos, todel as pirmenybe jiems ir teikiu (nors tuiu daug diecast'u nes anksciau nebuvo iperkamu "rezinkiu" arba yra tik vienas variantas isleistas).

Del "top" modeliu tai ribu nera (na taip, yra - kol kas nors sukurs veikianti 1/43 varikli), o siaip tobulumui ribu nera. Geriausi meistrai japonai, kelektas europieciu ir amerikieciu. Frederic Suber, Steven Barnett, is "mirtinguju" europieciu (del kainos, uz paprasto modelio surinkima apie 200€ butu, o uz ypac detalius surinktus kit'us tai ir tukstanciais €), Rosso43 (Taiwán), Momo Factory (Japonija), Scale Auto Art (USA). Cia is dabar veikianciu dirbtuviu/meistru, yra ir daugiau, bet cia is atminties. Visi jie tobulina modelius nuo gero kit'o (surenkamo modelio), dazniausiai balto metalo (nes lengviau lydyt, nuimt ir pridet). Ypatingi modeliai, vienetiniai (nes nuo nulio "scratch" prikuriama daugybe smulkiu detaliu), gali kainuoti iki 10.000 €, nors tokiu aisku nedaug.

Man asmeniskai patinka EMC/Vertex modeliai (Pivtorak is Ukrainos), nedideles serijos, ir ypatingas detalumas, kainos apie 200-300€, tik kad tematika ne mano. Dar paprastesni bet aukstesnio lygio tai butu visi "hand built" gamintojai, tipo Looksmart, BBR, Ilario ir pan.

Nors siandien skirtumas tarp "hand built" ir "serijinio" (limituota 300-500 vnt. serija kaip Matrix) mazeja, ir galiausiai moki uz brenda, ipakavima, licenzijas...

Gal per daug aptakiai nupasakojau, bet cia istisas pasaulis, svarbu zinoti ribas: kas domina (koks kolekcijos tikslas), kas svarbu (medziaga is ko pagamintas), tikslumo ar realybes lygis (mano atveju), ir biudzetas. Jei tau svarbiausia auksta kokybe, detalumas ir modelio tikslumas bet biudzetas ypatingai limituotas gali buti truputi liudna kolekcionuoti nes internete vis ziuresi geru modeliu nuotraukas o vitrinoje pusetinukai stoves...

Zinoma kai modeliu kolekcijoje daug galima ir pamaisyti ir tie skirtumai nesijaucia :) As truputi snobas tai man svarbu kuo tikslesnis modelis ir proto ribose kaina (man pvz sunku moketi daugiau nei 150€ uz modeli).

Kaip mineta, kokybe dazniausiai gereja kasmet (kaip ir kainos kyla aukstyn nesustodamos), bet siai dienai mano megstamiausi gamintojai butu: Matrix, Spark, TSM, Looksmart. Minichamps "pakilo" mano reitinge kadangi pradejo leisti idomiu rezinkiu, bet ir nukrito nes kainos neproporcingos (ju diecastai man asmeniskai truputi atsilike nuo tendenciju). Kiti geri gamintojai kaip IXO, Norev, Schuco grupes, ir t.t. ir pan. irgi kasmet gereja bet mane maziau domina.
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
sharrasitto
Posts: 351
Joined: 2015 Sep 13, 16:48
Masteli: 1/18
Kolekcionuoju: Iconic Racing Cars
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by sharrasitto »

Paulius43 wrote:Azzunix gerai pasake, neimanoma trumpai apibrezti.
Priklauso nuo daugelio dalyku, pirmoje vietoje tai apie kokius modelius kalbame. Naujos gamybos, senovinius (dabar labiau artimi zaislams pagal tiksluma ir kokybe)?.. Didele dalis masiskai gamintu automobiliu yra isleisti bent poros modeliu gamintoju, tai tada klausimas remiasi tik i pinigine.

Yra isimciu bet mano asmenine nuomone derviniai (resin) modeliai yra tikslesni, geriau atkartotos linijos ir smulkmenos, todel as pirmenybe jiems ir teikiu (nors tuiu daug diecast'u nes anksciau nebuvo iperkamu "rezinkiu" arba yra tik vienas variantas isleistas).

Del "top" modeliu tai ribu nera (na taip, yra - kol kas nors sukurs veikianti 1/43 varikli), o siaip tobulumui ribu nera. Geriausi meistrai japonai, kelektas europieciu ir amerikieciu. Frederic Suber, Steven Barnett, is "mirtinguju" europieciu (del kainos, uz paprasto modelio surinkima apie 200€ butu, o uz ypac detalius surinktus kit'us tai ir tukstanciais €), Rosso43 (Taiwán), Momo Factory (Japonija), Scale Auto Art (USA). Cia is dabar veikianciu dirbtuviu/meistru, yra ir daugiau, bet cia is atminties. Visi jie tobulina modelius nuo gero kit'o (surenkamo modelio), dazniausiai balto metalo (nes lengviau lydyt, nuimt ir pridet). Ypatingi modeliai, vienetiniai (nes nuo nulio "scratch" prikuriama daugybe smulkiu detaliu), gali kainuoti iki 10.000 €, nors tokiu aisku nedaug.

Man asmeniskai patinka EMC/Vertex modeliai (Pivtorak is Ukrainos), nedideles serijos, ir ypatingas detalumas, kainos apie 200-300€, tik kad tematika ne mano. Dar paprastesni bet aukstesnio lygio tai butu visi "hand built" gamintojai, tipo Looksmart, BBR, Ilario ir pan.

Nors siandien skirtumas tarp "hand built" ir "serijinio" (limituota 300-500 vnt. serija kaip Matrix) mazeja, ir galiausiai moki uz brenda, ipakavima, licenzijas...

Gal per daug aptakiai nupasakojau, bet cia istisas pasaulis, svarbu zinoti ribas: kas domina (koks kolekcijos tikslas), kas svarbu (medziaga is ko pagamintas), tikslumo ar realybes lygis (mano atveju), ir biudzetas. Jei tau svarbiausia auksta kokybe, detalumas ir modelio tikslumas bet biudzetas ypatingai limituotas gali buti truputi liudna kolekcionuoti nes internete vis ziuresi geru modeliu nuotraukas o vitrinoje pusetinukai stoves...

Zinoma kai modeliu kolekcijoje daug galima ir pamaisyti ir tie skirtumai nesijaucia :) As truputi snobas tai man svarbu kuo tikslesnis modelis ir proto ribose kaina (man pvz sunku moketi daugiau nei 150€ uz modeli).

Kaip mineta, kokybe dazniausiai gereja kasmet (kaip ir kainos kyla aukstyn nesustodamos), bet siai dienai mano megstamiausi gamintojai butu: Matrix, Spark, TSM, Looksmart. Minichamps "pakilo" mano reitinge kadangi pradejo leisti idomiu rezinkiu, bet ir nukrito nes kainos neproporcingos (ju diecastai man asmeniskai truputi atsilike nuo tendenciju). Kiti geri gamintojai kaip IXO, Norev, Schuco grupes, ir t.t. ir pan. irgi kasmet gereja bet mane maziau domina.
Na iskarto kazkiek aiskiau (t)

p.s. kaip atskirti resin ir diecast? ar buna parasyta? neteko pastebeti, kad sita dalyka kazkas labai akcentuotu.
User avatar
Azzunix
Posts: 1503
Joined: 2014 Jan 24, 12:08
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 cars, Peugeot rally cars
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Azzunix »

Atskirti labai lengva, (bent jau man, kai apžiūrinėju F1 bolidus :) ) resin detalės daug plonesnės ir labiau išpildytos formos, jei yra galimybė tai svorių skirtumas, nes resin bus žymiai lengvesnis. Ir dažniausiai resin nerasi judančių detalių, kaip durys, ratai, variklio gaubtas.
Jei neklystu keli gamintojai rašo, kad modelis yra resin. O šiaip gamintojai užsiima kažkokia viena gamybos sfera, tai su laiku ateis ir žinios :)
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Gamintojai

Post by Paulius43 »

Taip, dazniausiai parasyta is ko pagamintas, ir tik nedaug gamintoju daro tiek diecast tiek resin modelius (pvz Minichamps, TSM, Schuco, Norev), bet iskart atskirsi pagal kaina: metalinis apie 25-40€, resin nuo 45/50-110€.

Nors pavyzdziui naujas brendas Best of Show (BoS) [jis yra ModelCarWorld parduotuves savininko marke, kaip ir NEO, ir ju uzsakomi IXO gaminami White Box] leidzia low cost rezinkes uz 30-40€ (80% tai jau kitu, brangesniu gamintoju isleistu modeliu kopijos su maziau detalumo, nors yra isleide ir keleta originaliu aparatu).
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Gamintojai

Post by Paulius43 »

Sharai cia va dar vienas prancuzas toks (Built Up Models), pries 4 metus pagerintas Renaissance kit'as (1/43):
Image

Image

Taip gali isivaizduoti variklio ir sasi detalumo lygi..
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
sharrasitto
Posts: 351
Joined: 2015 Sep 13, 16:48
Masteli: 1/18
Kolekcionuoju: Iconic Racing Cars
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by sharrasitto »

O va cia yra stipru :o
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3070
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Gytis »

Na įsiterpsiu į jūsų diskusiją ir aš. ;) Kadangi Šaras dabar kaip absoliučiai baltas popieriaus lapas (kolekcijos prasme), būtent dabar jis turi apsispręsti, kokia kolekcionavimo kryptimi jis nueis. Bet kokiu atveju, manau šitų kosminės fantastikos modelių jis dar greitai tikrai ne pirks, arba pirks tik tokius! :lol: Manau visai prasminga būtų turėti nedidelę ultra brangių modelių kolekciją. Bet ją reikėtų ir pateikti įpatingai. Taip kaip Paulius laiko, kampe, spintelėj tikrai sąžinė turėtų užgriaužti. Bet manau Šaras, kaip ir mes visi mirtingieji, modelius pradėjo rinkti, todėl, kad pamatė kažkurį tai modelį, kuris jam kažką tai priminė, reiškė ar labai patiko vaikystėje, po to pamatė dar vieną (o svajonių vaikystėje juk buvo labai daug) ir t.t., ir t.t., ir t.t.
Taigi manau, kad tuos ultra brangius modelius kolekcionuoja, žmonės jau perėję eilinį modelių rinkimą, turintys labai daug patirties ir išlavintą skonį. Be to, manau tokias kolekcijas sudaro 20-30 modelių, na gal atskirais atvejai iki 100 vnt., bet tokiai kolekcijai eksponuoti jau reikia labai didelės erdvės. Jų juk ne sukiši į vieną lentyną.
Bet manau mes nukrypome nuo temos Kas liečia modelius, tai Paulius stipriai perlenkia lazdą. Tai ką jis vardino, tai vienetinių modelių gamintojai ar surinkėjai, kaip juos pavadinti nežinau, bet prasmė pirkti tokius modelius tik tuo atveju, jei jie gamina tai ko niekas nedaro, o tavo temoje tai būtinas modelis. Man visada viršūnė buvo LookSmart ar RedLine, Exoto. Dabar jau yra ir daugiau tokių firmų, kurios man labai kraują gadina. Pvz.: Matrix ar GLM. Bet va Ilario ir dabar man tabu, neturiu nė vieno, neįkandu. :(
Vis tik manau, kad pats kainos ir kokybės 10 yra Spark. 9 Neo (9 tik dėl truputi per aukštos kainos). 8 duočiau 2/3 modelių gamintojų.
Tarp kitko, Šarai, Sparkas daug AMG modelių gamina. :vrs
Žiūriu išsiplėčiau, pratrūko. :lol:
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Gamintojai

Post by Paulius43 »

Gyti, Sharas gi klause kokie yra tobuliausi modeliai, as ir atsakiau :lol: :lol:
O del kolekcijos pristatymo tai tu teisus, didzioji dalis spintelej, nes vitrinoj tik labiausiai patinkantys.. O paskutiniu metu ir spinteles pilnos, nezinau kur reikes deti naujus pirkinius...

Kolekcija realiai priklausys nuo skiriamo biudzeto. As pats pradejau nuo Bburago zaislu, paskui taryiniu/rusisku ir t.t. iki ranku darbo modeliu.

PS Minichamps savo resin linijoje irgi isleides pora AMG ir Brabus :rx
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
sharrasitto
Posts: 351
Joined: 2015 Sep 13, 16:48
Masteli: 1/18
Kolekcionuoju: Iconic Racing Cars
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by sharrasitto »

Paulius43 wrote:Gyti, Sharas gi klause kokie yra tobuliausi modeliai, as ir atsakiau :lol: :lol:
O del kolekcijos pristatymo tai tu teisus, didzioji dalis spintelej, nes vitrinoj tik labiausiai patinkantys.. O paskutiniu metu ir spinteles pilnos, nezinau kur reikes deti naujus pirkinius...

Kolekcija realiai priklausys nuo skiriamo biudzeto. As pats pradejau nuo Bburago zaislu, paskui taryiniu/rusisku ir t.t. iki ranku darbo modeliu.

PS Minichamps savo resin linijoje irgi isleides pora AMG ir Brabus :rx
Labai nenoriu tersti temos, bet visgi, kur galeciau surasti AMG ir Brabus MC resin'us???? :roll:
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3070
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Gamintojai

Post by Gytis »

Šarai, Modelissimo, CK-modelcars, ir beveik visose internetinėse parduotuvėse. Galiausiai nulėk į Mercedes atstovybę Lietuvoj ir iš modelių katalogo išsirink.
Post Reply