Modelių kainos

Kviečiame aptarti įvairius klausimus, susijusius su automobilių modeliais, jų gamintojais, kolekcionavimo ypatumais.
User avatar
Gedas
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 2292
Joined: 2011 Mar 01, 17:24
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: Super Sport
Location: Klaipėda

Modelių kainos

Post by Gedas »

Buvo įdomu paskaityti AutoArt parengtą straipsnį, kodėl didėja naujų modelių kainos. Jis anglų kalba: http://www.autoartmodels.com/article.we ... 07E854A206

Trumpai - net kelis kartus pabrangusi darbo jėga Kinijoje ir brangstančios frančizės gamintojams.
Fast cars present such a perfect marriage of form and function that they should be considered as genuine works of art (David Coulthard)
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Modelių kainos

Post by Paulius43 »

100% tiesa, bet... nieko naujo! Tokios pat kalbos ar straipsniai islenda kiekvienais metais, ir dar pries gera trejeta metu Minichampsas buvo isleides kazka panasaus. Kainos Kinijoje kyle zveriskai, tiek zaliavu, tiek darbo, ir tikra tiesa kad kiekvienais metais atlyginimai turi kilt bent 20% + zmoniu, norinciu dirbti smarkiai mazeja... Kinijos mastai vakarieciams nelabai suvokiami, kaip galima butu isivaizduoti tokia situacija: viename regione smunka tam tikra pramone, nes 20 milijonu darbuotoju persikele i kita rajona, kuriama gaminami X produktai ir kur darbininkai daugiau uzdirba... Taip pat tiesa, kad jau yra kitu saliu su pigesne dabro jega, bet niekas neprilygsta nei technologijomis, nei darbo kokybe, nei patirtimi. Is firmos, kurioje dirbu patirties galiu pasakyti, kad kinieciai laiko visa pasauli uz kiausu, nes pvz Vakaruose gaminit vis dar per brangu, kitose salyse tektu investuoti trigubai, kad pasiekti reikiama kokybe, ir visa tai 1) reikalauja milzinisku piniginiu ir laiko investiciju 2) nenumusa produkto kainos, o tik padidina ja... Ir sita situacija taikoma absoliuciai visoms pramones sakoms, ne tik modeliukams, siandien tikriausiai apie 70%-80% musu buities gaminiu atvyksta is Kinijos... Turiu netgi Kinijoje spausdintu knygu!!!! Praeis dar pora metu, Kinijos auto gamintojai istobulins savo produkcija ir visa Europa bus uzversta kinietiskom masinom (jau dabar labai daug motociklu), teko girdeti, kad net ir ivairius maisto produktus stengesi prastumti, bet Europos Sajunga kol kas tvirtai laikosi ir to neleidzia... Vienu zodziu turim sukast dantis, daugiau pinigeliu mest i taupykle ir (galbut) siaurint kolekcionavimo tema, kad isigyt visus norimus modelius.
Truputi issipleciau :x
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
User avatar
Gedas
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 2292
Joined: 2011 Mar 01, 17:24
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: Super Sport
Location: Klaipėda

Re: Modelių kainos

Post by Gedas »

Na tokie kainų tempai negali tęstis. Artėja gi riba, kai tuos pačius modelius bus pigiau gaminti mūsų Rytų Europoje, kur darbo jėga pakankamai kvalifikuota. Kita vertus, modeliai irgi kokybiškėja (na bent jau dauguma jų), tai ne gaila primokėti litą kitą.
Fast cars present such a perfect marriage of form and function that they should be considered as genuine works of art (David Coulthard)
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Modelių kainos

Post by Paulius43 »

Gedas wrote:Na tokie kainų tempai negali tęstis. Artėja gi riba, kai tuos pačius modelius bus pigiau gaminti mūsų Rytų Europoje, kur darbo jėga pakankamai kvalifikuota. Kita vertus, modeliai irgi kokybiškėja (na bent jau dauguma jų), tai ne gaila primokėti litą kitą.
Nesutinku su tavimi, mes neturime nei zaliavu pramones, nei ranku darbo tradiciju... Tuo labiau, kad ir infrastrukturos pramonines praktiskai nera.. Tektu importuoti visas zaliavas ir sukurti visa tinkla (tiekejai, fabrikai, darbo jega). Kaip tie is AutoArt raso, kinieciai neprilygstami smulkiu detaliu surinkimuose (paieskojus internete galima butu rasti nuotraukus kur cechuose sedi simtai darbininku ir surinkineja modelius ar klijuoja dekoles)

Zinoma, butu smagu jeigu kas nors perkeltu gamyba i Europa! Jei nklystu, kai Abrex pradejo veikla, is pradziu modelius gamino Cekijoje, bet po keliu metu perkele i Kinija... O Cekija juk nebrangi salis?..
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Modelių kainos

Post by CitroFriend »

Nieko nepadarysit.Toks jau šitas hobis.Tai yra prabanga...
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Modelių kainos

Post by Henris »

Tarkim kokio AA ar Schuco normalios kainos ir kokybe ju gera. Tarkim NEO man modeliai yra baisoki, o kaina aukstesne uz pastaruosius. Sparkas su kosminem kainom, modeliai grazus, detalus, bet iki kokybes toli. Premium ClassiXXs ruosiasi paleist nauja HD is dervos linija, kai pamaciau kaina zaktelejau. Gal as kazko nesuprantu, kodel is dervos modeliai tiek kainuoja ?
User avatar
Gedas
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 2292
Joined: 2011 Mar 01, 17:24
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: Super Sport
Location: Klaipėda

Re: Modelių kainos

Post by Gedas »

Henris wrote:Gal as kazko nesuprantu, kodel is dervos modeliai tiek kainuoja ?
Vargu ar dėl žaliavos. Gi tame pačiame straipsnyje rašoma, kad žaliava sudaro tik labai mažą savikainos dalį :idea:
The proportion between the material cost and the labor cost is approximately 1:4
Fast cars present such a perfect marriage of form and function that they should be considered as genuine works of art (David Coulthard)
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Modelių kainos

Post by Henris »

Tai taip, is dervos net pigiau kiek isivaizduoju yra gamint , o modeliai bet kurio gamintojo is dervos yra brangesni uz diecast.
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Modelių kainos

Post by CitroFriend »

Galbūt dervą galima būtų vadint naujove...
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Modelių kainos

Post by Paulius43 »

Ne, diecastiniai modeliai minimum turi buti keli tukstanciai vienetu, o is dervos bijau pasakyt bet kas keliasdesimt ar keli simtai kebulu reikia nauja forma gamint, tai yra papildomos islaidos (zinoma, dervines formos yra zymiai pigesnes nei diecasto). Stai kodel Sparkas gali sau leisti pagaminti keliolika ar keliasdesimt skirtingu kebulu Porsu ir Minichampsas keicia tik dekoles. MC'sas jau seniausiai amortizavo savo forma (mould) o Sparkas ar taip ar taip turi naujas gaminti... Manyciau kad ir broko sanaudos didesnes gaminant is dervos, nors nezinau tiksliai.

Dabar paziurekim is kitos puses, jei MC ar Schuco ar AA turi parduoti bent 5.000 vnt to paties modelio, kaina gali buti ir 30 euru, jei Sparkas turi parduoti tik max 500-1000 vnt to paties modelio, kaina bus didesne... O kur dar papildomos detales? Man asmeniskai modeliai is dervos patinka labiau nes jie mano nuomone yra tikslesni ir taip pat turi daugiau detaliu (fotoechai ir pan.), tuo tarpu diecastas yra siek tiek grubesnis ir ne tiek fotoetcho ikalta :)
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Modelių kainos

Post by Henris »

Paulius43 wrote: Dabar paziurekim is kitos puses, jei MC ar Schuco ar AA turi parduoti bent 5.000 vnt to paties modelio, kaina gali buti ir 30 euru, jei Sparkas turi parduoti tik max 500-1000 vnt to paties modelio, kaina bus didesne... O kur dar papildomos detales? Man asmeniskai modeliai is dervos patinka labiau nes jie mano nuomone yra tikslesni ir taip pat turi daugiau detaliu (fotoechai ir pan.), tuo tarpu diecastas yra siek tiek grubesnis ir ne tiek fotoetcho ikalta :)
Man ir Sparko modeliai labai grazus, bet kokybe mano akim toli grazu ner auksta. Ji baisu i rankas paimt, visas tas fotoechas nulakstys velniop. As pirkau nauja Sparko BMW CSL, tai isemes is dezutes radau su apsilupusiu fotoechio juostelem aplink langus ir tai naujas modelis ?!
User avatar
Linas
Posts: 455
Joined: 2011 Mar 02, 23:05
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 ir kita
Location: Kėdainiai

Re: Modelių kainos

Post by Linas »

Is mano turimu 2-ju Spark modeliu gan sunku spresti apie sio gamintojo kokybe, bet as jokiu priekaistu neturiu (bent jau kol kas), nebent kaina galetu buti kiek zemesne
“To do something well is so worthwhile that to die trying to do it better cannot be foolhardy.
It would be a waste of life to do nothing with one’s ability, for I feel that life is measured in achievement,
not in years alone.” Bruce McLaren 1937–1970
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Modelių kainos

Post by CitroFriend »

Na Otto modeliai galima būtų sakyt,kad pigūs,bet nėra tokie kokybiški jau.Bet aš jais labai patenkintas :)
Ir į rankas nebaisu pajamt :D
User avatar
Vitas
Posts: 151
Joined: 2011 Apr 07, 11:18

Re: Modelių kainos

Post by Vitas »

Henris wrote:Tai taip, is dervos net pigiau kiek isivaizduoju yra gamint , o modeliai bet kurio gamintojo is dervos yra brangesni uz diecast.
Tikrai ne.
Aisku, jei gaminti tokiame detalizacijos lygyje kai daicasta, tada gal ir taip..Bet tame ir reikalas, kad Sparkas, Neo, TSM yra labai detalus ( o "sportas ipac), su kruva fotoisesdintu elementu, langu plevele, antenytemis, mikro mases isjungejais ir t.t. Ir viskas ant kliju!
Is to ir kaina, jei Schuco ar Minichamps'a galima uzsimerkus surinkt, tai va Sparka surinkt..(ipac kokybiskai)..manau uztrunka keliasdesimt kartu ilgiau. Ir tam reikia labai profesionaliu zmoniu geleziniais nervais, ir nedrebanciom rankom.
Taip kad mano manymu, naujuju firmu derviniai modeliai, yra neitiketinai pigus, atsizvelgiant i i juos ideta darba.
P.S. kas yra surinkes bent viena dervini kit'a..rimta..gerai surinkes..supras apie ka as cia kalbu.. ;)
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Modelių kainos

Post by Paulius43 »

Vitas wrote:
Henris wrote:Tai taip, is dervos net pigiau kiek isivaizduoju yra gamint , o modeliai bet kurio gamintojo is dervos yra brangesni uz diecast.
Tikrai ne.
Aisku, jei gaminti tokiame detalizacijos lygyje kai daicasta, tada gal ir taip..Bet tame ir reikalas, kad Sparkas, Neo, TSM yra labai detalus ( o "sportas ipac), su kruva fotoisesdintu elementu, langu plevele, antenytemis, mikro mases isjungejais ir t.t. Ir viskas ant kliju!
Is to ir kaina, jei Schuco ar Minichamps'a galima uzsimerkus surinkt, tai va Sparka surinkt..(ipac kokybiskai)..manau uztrunka keliasdesimt kartu ilgiau. Ir tam reikia labai profesionaliu zmoniu geleziniais nervais, ir nedrebanciom rankom.
Taip kad mano manymu, naujuju firmu derviniai modeliai, yra neitiketinai pigus, atsizvelgiant i i juos ideta darba.
P.S. kas yra surinkes bent viena dervini kit'a..rimta..gerai surinkes..supras apie ka as cia kalbu.. ;)
Pilnai sutinku, Vitai. Rezininiai modeliai tai ranku darbo klases modeliai bet pigesni :D
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3071
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Modelių kainos

Post by Gytis »

Vyrai, kas žinot, kokios ATC Rolls-Royce kainos rinkoje. Nusimato didelis dalies kolekcijos pirkimas, kaip čia neprašovus.
Last edited by Gytis on 2016 Jan 27, 13:12, edited 1 time in total.
User avatar
Paulius43
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 1849
Joined: 2011 Apr 01, 23:44
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Konceptai ir kt. retenybes
Location: Valencia

Re: Modelių kainos

Post by Paulius43 »

Tikslaiai nezinau bet kiek teko matyt dabar pigiai iseina, kokie 30/40€ uz vnt.
"A picture is worth a thousand words, but a model is worth a thousand pictures." Harley J. Earl Mano konceptų kolekcija
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3071
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Modelių kainos

Post by Gytis »

Matai, aš kitur radau 200-250$, nežinau ką daryt. Man vidurkis gaunasi 55-60€, bet išsirenku visus gražiausius. Sakyčiau rečiausius, bet jie ir taip nesimėto. :(
User avatar
Gedas
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 2292
Joined: 2011 Mar 01, 17:24
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: Super Sport
Location: Klaipėda

Re: Modelių kainos

Post by Gedas »

Esu matęs užsienio forumuose bambėjimų, kad hobis darosi nebepakeliamai brangus. Nesakau, kad man tai nebepakeliama, bet darosi nebejuokinga, kai matai, kad kiekvienas to paties gamintojo naujas modelis, kurio kokybė nė velnio negerėja, kainuoja +10%, +20% ar net plius +50% brangiau per tuos pačius einamuosius metus. Gal čia man taip sutampa su geidžiamais modeliais, bet pradedu galvoti ir apie didėjantį ešopų apetitą. Galbūt paliekant po to erdvės didesnėms akcijoms.
Fast cars present such a perfect marriage of form and function that they should be considered as genuine works of art (David Coulthard)
User avatar
Azzunix
Posts: 1503
Joined: 2014 Jan 24, 12:08
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 cars, Peugeot rally cars
Location: Kaunas

Re: Modelių kainos

Post by Azzunix »

Tai kad tikrai kainos jau užkilusios nejuokingai, tik vat įdomi to priežastis. Nes aš su naujienomis irgi užstabdęs, jamu kur labai labai labai reikia, o apie kitus svajoju :?
Post Reply