Kaip fotografuoti modelius

Kviečiame aptarti įvairius klausimus, susijusius su automobilių modeliais, jų gamintojais, kolekcionavimo ypatumais.
User avatar
Azzunix
Posts: 1503
Joined: 2014 Jan 24, 12:08
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 cars, Peugeot rally cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Azzunix »

Is esmes pritariu CitroFriend ir pasisakau is savo varpines.
Kelionems ir paprastiems pafotografavimams veidrodzio tikrai nereikia, nes jis sunkus, brangus, o ir kokybe su KIT'ais nieko gero. KIT'o net neapsimoka imt, nes piesia objektyvas o matrica tik priima ka jis nupiese. Tia kartais geriau zemesnes klases kunas ir geresnis objektyvas. Turiu du objektyvus - fix'a ir zoomeri - ir deja juos visada tampaus. Bet ir ju neuztenka. Nezinau kaip naujieji modeliai, bet maniskis su savo paruostomis fotografavimo funkcijomis daznai nesusitvarko (kai zmona paima i rankas kelis kadrus padaryt), tad su veidrodziu rekomenduojamos platesnes fotografavimo zinios. Del spalvu atkurimo tarp Canon ir Nikon, tai yra dalis tiesos, bet cia daugiau jau priklauso nuo fotografavimo ir foto apdorojimo. Veidrodis su savo keiciamais objektyvais, patogiu valdymu su papildomais ratukais ir knopkem, bei galimybe nufotografuoti greit ir taip kaip nori, atperka man visus vargus tampantis visa tasiuka :D

Zoomeriai. Pats turejau Sony su Carlo optika, pardaviau su biski skaudancia sirdimi nes piese tikrai gerai, tik truko matricos jautrumo, greicio ir nepatogu ant rankiniu nustatymu fotografuoti, nes automatika nezino ka ir kaip tu nori nufotografuoti, tik as cia ne apie Sonio nustatymus, bet apie esme. Bet keliaujant ir makro jis buvo super.

Muilinykas. Siais laikais manau jis prarado savo prasme, nes tuos reikalus pereme telefonai :D
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

Na nežinau ar telefonai nukonkuravo muilinukus. Asmenškai man niekada nepavyko su telefonu nieko gero nufotkinti, o va muilinukas fotoalbumus uzpildo pas mane. Vos keleta nuotrauku esu padares darytu telefonu.

Kostai, Arunai, Pauliau ir kiti turintys patirties ar čiupinėję geresnius, bet ne veidrodžius įmeskite po nuoroda ar dvi fotiku, kuriuos manote verta įsigyti.

Bijau, kad tašės tampymas del nuotraukų, gali atbaidyti nuo jų darymo, bet gal dar pasikeis nuomonė, tam ir diskusija užvedžiau. :pol:
User avatar
Julius3
Posts: 245
Joined: 2011 May 09, 12:11
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Alfa Romeo | Lamborghini | Lancia | Maserati
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Julius3 »

Olympus XZ-2 labai nebloga muilinė, bet žiūriu negaminama jau...
Gal pas didžiuosiuose prekybos centruose dar bus likusiu.
Dar kiek skaičiau Panasonic LX serija gera.

O kokia čia diskusija dėl didelės tašės tampymo, arba tampysi arba ne :D Pačiam reikia apsispręst.
Jie tampysi tašę, variantas pirkt naudotą DSLR.
Dabar daug Pentax K-5 pardavime (pats pardavinėjau nesenai :) ), aparatas geras, kainos ~300 eur.
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

User avatar
RobertasRR
Posts: 2043
Joined: 2012 Dec 18, 00:29
Kolekcionuoju: auto 1:43 / moto 1:18
Location: Marijampolė
Contact:

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by RobertasRR »

žiūriu į foto aparatus.
canon eos100d ir eos 600d kaina panaši, kuo kuris pranašesnis? kaip ir seniau 100 buvo brangesni
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

Mano apsisprendimas beveik apsistojo ties Samsung NX3000 su kitiniu 16-50. Dar labai vilioja Sony s5000, bet jis brangesnis, ir neturi nustatymų ratuko, o tai gali tapti trigdžiu kai reikia fotografuot greitai greitai. Aišku abu nėra pigūs, luginant kad veidrodis panašiai pigiausias kainuoja, bet kai kai pažiūrėjau kiek užma vietos jie su 18-55 objektyvais, tai ne ką mažiau nei veidrodis. Žinoma dar visai neištyrinėjau visų modelių, nes labai norėčiau kad būtų blykstė kad ir silpna bet išokanti, o ne pridedama. Čia vėl patogumo sumetimais, bet šito noro ko gero man nepavyks išpildyti, nebent kažko nedaskaičiau.. Daug informacijos radau www.efoto.lt .
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

600 berods naujesnis.
Andriau, kam tau blykstė? Tos iššokančios yra nieko vertos. Kreipia spindulį labai siaurai/koncentruotai. Muilinės geriau tą daro. Nebent užsidėt priedą(sklaidytuvą) kokį ant jos. Būna rinkoj visokių.
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

Matai, megstu su draugais, ar saviške pasifotografuoti. Tiesiog tokios paprastos buitiškos nuotraukos, ir kartais tai darome vakare. O prietemoje, labai trūksta bent trupučio šviesos, kad nuotrauka bent kiek šviesos turėtų. Todėl atskirai tampytis blykstę kišenėje, kažkaip nelabai norisi. Bet čia tik tokia mano mintis. Šnd čiupinėjau Sony a5000. Tikrai patiko man tas daiktas, bet kaina tikrai nėra maža, kai matai šalia veidrodį pigesnį, ir su dar geresniu objektyvu.
Kol kas nečiupinėjau Samsungo. NX3000 kaina kiek mažesnė. Bet nei vienas Samsungas neturi išokančios blykstės. Pirkčiau ir iš senesnės kokios kartos sisteminį, tik, kad nesurandu tokio varianto. Beja kiek matau kaina greitai ir daug nenukris. Nes šie fotoaparatai laiko savo vertę. Pirkčiau ir dėvėtą, bet tik iš prekybininko, kad garantiją suteiktų. O tai nusipirksiu kokį "daužtą". Žodžiu noriu labai, bet pinigų vertę taip pat suprantu, todėl nepuolu strimgalviais. Galvoju gal net išsinuomoti kur rasčiau prieš pirkdamas. Tiesiog įsivertinti.

Kartais kyla minčių paimti tokį, ir išmokti fotkinti, o tada jau spręsti kokio man reikia.. O gal ir tokio man per akis, kas žino..
http://pigu.lt/skaitmeniniai_fotoaparat ... id=3954767
User avatar
RobertasRR
Posts: 2043
Joined: 2012 Dec 18, 00:29
Kolekcionuoju: auto 1:43 / moto 1:18
Location: Marijampolė
Contact:

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by RobertasRR »

kadangi ši tema foto, canon 600d :) papildė mano lentyną
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

Na tai jau džiaugsiesi dabar :) Aš va kurį laiką paieškosiu naudoto, jei nerasiu, tai ir atsinaujinsiu šiuo klausimu. Tik aš į mažesnius gabaritus taikau :)
User avatar
Azzunix
Posts: 1503
Joined: 2014 Jan 24, 12:08
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 cars, Peugeot rally cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Azzunix »

Sveikinam Robertą tapus veidrodiniu :)
User avatar
Gedas
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 2292
Joined: 2011 Mar 01, 17:24
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: Super Sport
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Gedas »

Fast cars present such a perfect marriage of form and function that they should be considered as genuine works of art (David Coulthard)
User avatar
Henris
Posts: 2599
Joined: 2011 Mar 01, 10:47
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: McLaren
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Henris »

Holy cow :o
User avatar
Gedas
rinkimų nugalėtojas
rinkimų nugalėtojas
Posts: 2292
Joined: 2011 Mar 01, 17:24
Masteli: 1:18
Kolekcionuoju: Super Sport
Location: Klaipėda

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Gedas »

Fast cars present such a perfect marriage of form and function that they should be considered as genuine works of art (David Coulthard)
Gytis
konkurso nugalėtojas
konkurso nugalėtojas
Posts: 3070
Joined: 2012 Feb 04, 16:29
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Viską kas juda
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Gytis »

Įdomu, kas darė modelį?
User avatar
Azzunix
Posts: 1503
Joined: 2014 Jan 24, 12:08
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: McLaren F1 cars, Peugeot rally cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Azzunix »

Cha cha nenaudoja photoshopo, na tai tikriausiai naudojo coreldraw :D
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

Sveiki,

Buvau truputį pradingęs, gal pavyks vėl įsilieti sėkmingai :) Modelių nefotkintų jau susikaupė..

Noriu jūsųs paprašyti pagalbos. Turiu sisteminį SONY fotoaparatą, ir tikrai nemoku dar su juo elgtis. Vakar pamėginau savo fotografavimo dėžėje pafotografuoti modelius, tai man su skaitmeniniu senuku gaunasi daug geresnis fokusas ir nors tu ką. Aišku, kol kas modeliams fotkinti naudosiu savo senąjį skaitmeninį, bet norėčiau patarimų, kaip reikėtų ir kuriuose nustatymuose ką nusistatyti, kad būtų galima pasiekti bent kažką panašaus kaip turėtų atrodyti.. Esmė fokusas iš arti tiek artimuose tiek tolimuose taškuose. Kokiu atstumu laikyti fotiką? Mano objektyvas 16-50. Fotkindamas ant auto rėžimo matau, kad jo galimybės yra didesnės ir mokant turėtų būti galima nufotografuoti daug gražiau nei su muiline. :?
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

Norint kuo platesnės ryškumo zonos, reikia kuo labiau sutraukti diafragmą.
User avatar
Devilbullet
Posts: 812
Joined: 2011 Mar 11, 16:34
Masteli: 1:43
Kolekcionuoju: Lamborghini / Ferrari / Sports Cars / Super Cars / Famous Cars / Exlusive Cars
Location: Kaunas

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by Devilbullet »

O fokusavimą nustatyti visame kadre ar centre?
User avatar
CitroFriend
Posts: 1075
Joined: 2011 Mar 01, 14:25
Kolekcionuoju: Frogs & Sushi.
Location: Vilnius

Re: Kaip fotografuoti modelius

Post by CitroFriend »

Tai tu pasibandyk. Aš sisteminio nesu čiupinėjęs :D
Post Reply